З 6 по 9 вересня 2012 року у Чернівцях відбувся IIІ Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ. Захід присвячений сучасній європейській поезії. Його головною метою є повернення Чернівців на культурну карту Європи, розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їх зарубіжними колегами та перетворення субкультури, яку ми пропагуємо, на загальноукраїнську національну культуру.
Програму фестивалю склали поетичні читання, лекції, презентації книг, театральні та музичні перфоманси, відеопоезія, поезія в мультиплікації, електропоезія (поезія з електронною музикою) та багато інших навколопоетичних подій. Уперше в рамках фестивалю відбулося відкриття Міжнародної книжкової виставки за участю видавництв з України, Польщі, Австрії, Німеччини та Швейцарії. Також планується низка заходів з нагоди відзначення Дня Йозефа Шмідта – всесвітньовідомого тенора з Чернівців.
Учасниками MERIDIAN CZERNOWITZ стали знані та цікаві поети, музиканти, перекладачі з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Ізраїлю, Молдови, Румунії, України, Польщі, Данії, Нідерландів, Великобританії та США.
Цього року MERIDIAN CZERNOWITZ відбувся у межах Подільсько-Буковинського туристичного кластеру і пройшов під гаслом «Один фестиваль – три міста: Кам’янець-Подільський, Хотин, Чернівці». Основною «сценою» залишалися Чернівці, а до Хотина і Кам’янця-Подільського з читаннями та перфоменсами завітали учасники фестивалю. Їм склали компанію представники вітчизняних й міжнародих ЗМІ, а також зацікавлена публіка з Чернівців.
Фестиваль організований Чернівецькою обласною громадською організацією «Культурний капітал».
Чернівецька міська рада, Міністерство культури України, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, посольства Австрії, Німеччини, Швейцарії, США, Німецький культурний центр Гете-Інститут Київ, Німецький культурний центр Gedankendach, Австрійський культурний форум, Федеральний уряд землі Карінтія (Австрія), Pro Helvetia Швейцарія, Польський інститут, міські ради м. Хотин та м. Кам’янець-Подільський, Фонд Роберта Боша, Конгрес національних громад України, представництво OeAD у Львові, Фонд Степана Ленігевича, проект USAID LINC, Німецьке Бюро Міжнародної Технічної Допомоги GIZ, фестивальна агенція «Ратуша», готель «Буковина», СОК «Цецино», клуб «Sorbonne» та інші взяли участь у співорганізації фестивалю.
Генеральний партнер – група компаній Дмитра Фірташа – Group DF.
Події фестивалю висвітлювалися у європейських та національних засобах масової інформації.
Усі найцікавіші моменти першого дня фестивалю (6 вересня 2012 року).
Усі найцікавіші моменти другого дня фестивалю (7 вересня 2012 року).
Усі найцікавіші моменти третього дня фестивалю (8 вересня 2012 року).
Усі найцікавіші моменти четвертого дня фестивалю (9 вересня 2012 року).