До ХІ Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ в однойменному видавництві світ побачить нова книжка письменника і сценариста Олеся Ільченка «Порт Житана». Це роман, у якому історія тісно переплетена із сучасністю, а мистецтво – із людськими долями і стосунками.
Ідея написати твір виникла в автора кілька років тому в Женеві на виставці творів мистецтва перед аукціоном. «Я звернув увагу на великий альбом, – говорить письменник, – що належав Сержу Лифарю. Розгорнув його і побачив справжні скарби: малюнки Пікассо, Кокто, Матісса та інших митців із присвятами та жартівливими побажаннями видатному киянину. Так я збагнув, що будь-коли можна натрапити на справжній скарб культури, і що оцей альбом і є зав’язкою мого нового роману. Потім дізнався про таємничі склади в Женеві, говорив годинами із артдилерами і збирачами живопису… І нарешті всі пазли склалися в історію, яку вже із захватом сприйняли перші читачі…».
«Порт Житана» – затишний ресторанчик на березі мальовничого Женевського озера. У різний час він стає особливим місцем для Марка Мазура, українського художника-емігранта, який прославився своїми авангардними роботами в міжвоєнному Парижі, і Сергія Коваленка, мистецтвознавця, що збирає колекцію для впливового київського олігарха й намагається розкрити загадку таємничого зникнення свого славетного земляка.
«Що спільного між богемним життям в Парижі 1922-1946 років і подіями в Києві 2010-2014-го та ілюзорно спокійним життям в Женеві наших днів? – запитує автор. – Різні міста і час поєднує загадкове життя і доля українського художника-емігранта Марка Мазура та його зниклої колекції живопису. Герої роману опиняться у вирі подій, коли минуле не відпускає сучасне й щодня доводиться робити вибір між честю і зрадою, моральністю і ницістю…».
Перша презентація книжки відбудеться під час ХІ Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ (4-6 вересня, м. Чернівці).
Окрім роману Олеся Ільченка, на початку осені в «Меридіані» з’являться друком ще чотири нові книжки: поетичні збірки «Naked one» Юрія Іздрика й «За такі гріхи Бог ще подякує» Тані Малярчук, «малий український роман» Андрія Любки, а також поема-трактат харківського футуриста Володимира Гаряїва «Метафізичний реквієм».